تیتراژ فصل هشتم بازی تاج و تخت به ما چه می‌گوید؟ +فیلم


تاپ نایس پس از ماه‌ها انتظار، بالاخره نمایش فصل پایانی سریال محبوب «بازی تاج و تخت» آغاز شد و اکنون می‌توان از تیتراژ آن به برخی اتفاقاتی که ممکن است در ادامه رخ دهند، پی برد.

 

تعداد بازدید : 2

آنگوس وال، طراح تیتراژ این سریال، روز یک شنبه در گفتگویی با «بازفید» گفت: «ما می‌خواستیم این ایده را نشان دهیم که در این فصل مسائل عمیق تری نسبت به فصل‌های قبلی وجود دارد.

با این مقدمه نگاهی داشته باشیم به آنچه می‌توان از تیتراژ فصل هشتم «بازی تاج و تخت» فهمید. اگر از هواداران پر و پا قرص این سریال هستید، ممکن است ادامه مطلب باعث لو رفتن بخش‌هایی از قسمت‌های آینده بشود.

نو شدن اسطرلاب

تیتراژ از درون یک اسطرلاب (ابزاری برای ستاره شناسی) آغاز می‌شود. اگر به سرعت دکمه توقف را بزنید می‌توانید ببینید که درون آن با طرح‌هایی از اتفاقات گذشته، از عروسی سرخ تا تولد اژدها‌های «دنریس» و سقوط دیوار پوشیده شده است. در آنجا «ستاره دنباله دار سرخ» هم دیده می‌شود که نشانه‌ای از اتفاقات شگرف، مانند بازگشت اژد‌ها است.

حرف‌های دیوار

زمانی که تیتراژ با نمایش نقشه آغاز می‌شود، ابتدا دیوار را نشان می‌دهد که اکنون بخش بزرگی از آن ریخته است که می‌دانید کار چه کسی است.

«لست هارث»

پس از آن تیتراژ به سراغ مکانی جدید می‌رود. «لست هارث» خانه آبا و اجدادی «خاندان آمبر» است و اگر تیزر اولیه این فصل را دیده باشید می‌دانید که در آنجا اتفاقاتی می‌افتد. به یاد داشته باشید که کف پوش‌های یخی نشان دهنده این است که «وایت واکرها» به آنجا رسیده اند و همانطور که آن‌ها پیش می‌روند، مسیر مرگ را نشان می‌دهد. همچنین طرح مارپیچی که در صحنه‌ای مخوف از قسمت نخست به نمایش در می‌آید را در نظر داشته باشید.

«وینترفل» می‌آید

دوربین سپس به «وینترفل»، جایگاه مورد علاقه استارک‌ها می‌رود. وینترفل همیشه در تیتراژ بوده است، اما نه مثل این بار. در اینجا دوربین در محوطه چوبی بیرون قلعه می‌چرخد و سپس وارد ساختمان قلعه می‌شود. در آنجا از سردابی عبور می‌کند که مجسمه‌ای از «لیانا استارک» هم در میان مجسمه دیگران دیده می‌شود. زندگی او و پسری که پیش از مرگ به دنیا آورد، قرار است بازگردد و صحنه گردانی کند. شایعات فراوانی وجود دارند که این سرداب نقشی اساسی در این فصل خواهد داشت. آیا مرده دوباره زنده می‌شود؟ می‌دانیم که این اتفاق شدنی است.

پادشاه تپه

در ادامه شاهد رسیدن به کینگز لندینگ، پایتخت پادشاهی هفت اقلیم و خانه سریر آهنین و قصر قرمز (رد کیپ) هستیم. به سلاح عقرب «کایبرن» و جمجمه اژد‌ها از نبرد‌های تاریخی گذشته دقت کنید. فقط جهت یادآوری این که هیچکس بدون مبارزه مطیع اژدها‌های هراسناک نشده است. در ادامه سریر آهنین را می‌بینیم که واقعا به نظر نمی‌رسد ارزش این همه خونریزی و مرگ را داشته باشد. شیر «لنینستر» هم بالای آن نشان داده می‌شود، اما ممکن است چندان پایدار نباشد.

هنوز اول راه است

تیتراژ‌ها هیچگاه ثابت نبوده اند و برای نشانه‌های بیشتر باید منتظر هفته‌های آینده ماند.

کرک شینتانی، مدیر هنری سریال، به «بازفید» گفته بود: «می توانم بگویم که تیتراژ‌ها در هر قسمت تفاوت‌هایی دارند. با دقت به هر قسمت توجه کنید، چرا که نشانه‌های فراوانی در گوشه و کنار قرار دارند.»