۳ روش استفاده از خدمات یکبار رمز بانک ملت

۳ روش استفاده از خدمات یکبار رمز بانک ملت
تاپ نایس از متداول‌ترین روش‌ها برای ارتقا سطح امنیت کاربران سامانه‌های الکترونیکی، استفاده ازکلمه عبور یکبارمصرف یا همان OTP است و بطورکلی هدف پیچیده ترشدن دسترسی‌های غیرمجاز به منابع اطلاعاتی می‌باشد.

تجربه نشان داده است رمز‌های ایستا که بر روی یک سیستم تعریف می‌شوند، بسیار سریع و با تلاش توسط کاربران غیرمجاز کشف و مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما باتغییر دائمی کلمه عبور که به وسیله OTP انجام می‌شود، خطر دسترسی‌های غیرمجاز تا حد زیادی کم خواهد شد.

هم اکنون توکن‌های امنیتی یکباررمز (OTP) جهت ارتقای امنیت ورود به سامانه و انجام تراکنش‌های الکترونیکی در سامانه‌های الکترونیکی بانک ملت مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین درراستای تکمیل سبد محصولات بانکداری الکترونیک و نیزجلب رضایتمندی مشتریان و ترغیب ایشان به استفاده از روش‌های غیرحضوری؛ استفاده از امکان “خدمت یکبار رمز همراه” راه اندازی گردید تا علاوه بر امکان دارا بودن توکن‌های سخت افزاری موجود، بتوان از روش نرم افزاری و با بهره مندی از فناوری تلفن همراه از خدمت OTP استفاده نمود.

با استفاده از خدمت یکباررمز همراه (OTP Mobile) و یکبار رمز پیامکی (OTP SMS) کاربران به جای مراجعه به شعب و پرداخت هزینه توکن سخت افزاری، کافی است با ثبت نام جهت دریافت رمز یکبارمصرف بانک ملت از طریق تلفن همراه، خدمت یکباررمز را دریافت نمایند. بر این اساس کاربران پس از ثبت نام جهت دریافت خدمت یکبار رمز همراه/ پیامکی، رمز یکبار مصرف خود جهت استفاده در سامانه‌های الکترونیکی بانک ملت را از طریق تلفن همراه دریافت میدارند.

انواع روش‌های دریافت یکبار رمز

بنابراین در حال حاضر روش‌های دریافت یکبار رمز به شرح زیر در دسترس مشتریان قرار دارد:

۱. توکن یکبار رمز: جهت دریافت توکن مذکور امکان مراجعه به تمامی شعب بانک ملت فراهم میباشد.

۲. یکبار رمز همراه: به منظور فعالسازی این خدمت، کاربران این سامانه میتوانند به سامانه بانکداری اینترنتی مراجعه و گزینه تخصیص یکبار رمز همراه/ پیامکی را از منوی تنظیمات کاربر انتخاب نمایند.

۳. یکبار رمز پیامکی: به منظور سهولت در دریافت رمز یکبار مصرف، علاوه بر راهکار‌های موجود (توکن یکبار رمز و یکبار رمز همراه) امکان استفاده از خدمت یکبار رمز پیامکی با استفاده از موبایل به عنوان در دسترس‌ترین ابزار الکترونیک فراهم گردیده است.

همچنین امکان استفاده از این سه روش به صورت همزمان وجود دارد.