هواوی میت ایکس نخستین گوشی تاشو در بازار جهان؟

هواوی میت ایکس نخستین گوشی تاشو در بازار جهان؟
تاپ نایس گوشی میت ایکس یکی از جدیدترین تلاش‌های غول فناوری چین است تا با مشکلات موجود مبارزه کند. اکنون و در شرایطی که هواوی برای ثبت گواهینامه شارژ پر سرعت خود اقدام کرده، اطلاعاتی از وضعیت این گوشی منتشر شده است.

بر اساس این اطلاعات، احتمالا با دو نسخه از میت ایکس رو به رو خواهیم بود که یکی از این نسخه‌ها پیشرفته‌تر و دیگری استاندارد است البته این موضوع کاملا در حد شایعه است و هنوز تا تایید فاصله زیادی دارد. گوشی هواوی میت ایکس که با شماره مدل TAH-AN۰۰ ثبت شده است، دارای یک آداپتور برق جدید است که احتمالا همان شارژر ۴۰ واتی نخواهد بود که با میت ۲۰ ایکس رونمایی می‌شود. درواقع این شارژر قوی‌تر و ۶۵ واتی خواهد بود.

پیشبینی می‌شود این آداپتور از دستگاه‌هایی مانند میت ۲۰ پرو و پی سی پرو پشتیبانی کند چرا که هر دو از Super سوپر شارژ ۴۰ واتی پشتیبانی می‌کنند. هواوی در شرایطی برای ارائه هرچه سریعتر گوشی تاشو خود تلاش می‌کند که گلکسی تاشو به عنوان نخستین گوشی تاشو سامسونگ نتوانست از آزمون مطبوعاتی خود سربلند بیرون بیاید و تا ماه ژوئیه به مدتی نامعلوم، از گردونه ورود به بازار خارج شد.

درواقع قرار بود گوشی‌های هوشمند سامسونگ را به عنوان نخستین گوشی هوشمند تاشو در جهان بشناسیم، اما پیشبینی می‌شود میت ایکس از سامسونگ و دیگر رقبا سبقت بگیرد.