ترکیب احتمالی استقلال مقابل سایپا

ترکیب احتمالی استقلال مقابل سایپا
تاپ نایس در چارچوب مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور دو تیم استقلال و سایپا تهران از ساعت ۱۶:۳۰ امروز در ورزشگاه آزادی برابر هم قرار می‌گیرند. استقلال با برتری مقابل نفت مسجد سلیمان پا به این مرحله گذاشته و نارنجی پوشان هم با برتری دو بر یک مقابل سردار بوکان جواز صعود را کسب کرده‌اند.

آخرین تقابل سایپا و استقلال مربوط به هفته نهم مسابقات لیگ برتر می‌شود که شاگردان وینفرد شفر با دو گل محمد دانشگر و وریا غفوری تیم تحت هدایت علی دایی را از پیش رو برداشتند. سایپا با تساوی برابر پرسپولیس به این دیدار رسیده و استقلال هم چند روز پیش در ورزشگاه آزادی با یک گل مغلوب سپاهان شده بود.

خسرو حیدری و علی کریمی با خط خوردن از لیست ۱۸ نفره استقلال غایبان قطعی بازی امروز هستند. پژمان منتظری دیگر بازیکن مصدوم آبی‌هاست که برای این مسابقه در دسترس نیست. وریا غفوری هم با حکم کمیته انضباطی با توجه به اتفاقات بازی گذشته به دلیل محرومیت این بازی حساس را از دست داده است. همچنین محسن کریمی و داریوش شجاعیان که پس از مدت‌ها مصدومیت به تمرینات گروهی اضافه شده‌اند همچنان به شرایط ایده‌آل دست پیدا نکرده‌اند.

با توجه به عملکرد سیدحسین حسینی در دو بازی گذشته که پس از مدت‌ها نیمکت نشینی وینفرد شفر به او اجازه حضور در ترکیب اصلی و جانشین سید مهدی رحمتی را داده بود، پیش بینی می‌شود سرمربی آلمانی به رحمتی در بازی حساس امروز بازی بدهد چراکه او پیش از نیمکت نشین شدن آمار موفقی در ثبت کلین شیت در هفته‌های گذشته داشت.

با وجود مصدومیت منتظری و خسرو حیدری و همچنین محرومیت غفوری، خط دفاعی استقلال برای چندمین بار در فصل جاری دستخوش تغییر اجباری می‌شود. فرشاد محمدی مهر پس از چند مسابقه به این فرصت دست پیدا خواهد کرد تا به عنوان مدافع راست در ترکیب اصلی باشد؛ با توجه به عملکرد سابق سهرابیان در پست دفاع میانی، او زوج محمد دانشگر خواهد بود و میلاد زکی پور هم در پست بال چپ دفاع قرار می‌گیرد.

روزبه چشمی با غیبت علی کریمی به پست دلخواهش می‌رسد و زوج فرشید باقری در خط میانی خواهد بود. با وجود عملکرد ضعیف الحاجی گرو به عنوان مهاجم نوک، الهیارصیادمنش از ابتدای بازی جای او قرار می‌گیرد و مهدی قائدی، روح اله باقری و فرشید اسماعیلی هم فاز هجومی را تکمیل می‌کنند.

بدین ترتیب ترکیب احتمالی استقلال مقابل سایپا به شرح زیر است:

سید مهدی رحمتی، فرشاد محمدی مهر، محمد دانشگر، آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور، روزبه چشمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی، روح اله باقری، الهیار صیادمنش