اگر بسیجی شمایید، برای بسیج متاسفم

تنش هنگام سخنرانی پزشکیان در تبریز/ اگر بسیجی شمایید برای بسیج متاسفم

تاپ نایس  مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس و حجت الاسلام احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس امروز در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تبریز حاضر شدند اما آنگونه که منابع خبری از تبریز گفته‌اند هنگام شروع سخنرانی حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران در مجلس و مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس، جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز با ایجاد اختلال در سخنرانی پزشکیان سخنان او را نیمه تمام گذاشتند و او مراسم را ترک کرد.

هنگام پخش کلیپ معرفی مازنی به منظور دعوت به سخنرانی جمعی از دانشجویان با شعار «مرگ بر فتنه‌گر» سعی در بر هم زدن سخنرانی او داشتند که موفق نشدند.

این مراسم حاشیه‌های زیادی همچون حضور پرتعداد دانشجویان در تالار وحدت دانشگاه تبریز داشت. همچنین در این مراسم به جهت تنش بین برخی از دانشجویان، پزشکیان جلسه را ترک کرد و مراسم نیمه تمام ماند.

سایت آناج نزدیک به اصولگرایان تبریز هم نوشت پزشکیان در این مراسم گفته است: «در این مملکت باید مفت کار کنیم، اگر مرد هستید وقتی در جای ما قرار گرفتید ساده زندگی کنید و اجازه دهید فرزندان‌تان مثل عروس بنده در زیرزمین زندگی کنند.»

او گفته بنده هیچگاه از مردم فرار نکرده‌ام و در همان صفی می‌ایستم که شهروندان ایستاده‌ام؛ اگر بسیجی‌ها شمایید من برای بسیج متاسفم!

نائب رئیس اول مجلس در این مراسم گفت: حاکمان و قدرتمندان و سیاست گذاران قانون را باید براساس  عدالت وضع کنند. قضاوت را هم براساس عدالت باید برپا کرد. وقتی به قدرت می رسیم، جناح خودمان را بالا می کشیم، نه عدالت را! ما نتوانستیم عدالت را در این کشور برپا کنیم بنابراین ذهن دانشجو باید براساس برپایی عدالت باشد.

یک کانال خبری نیز که اخبار مسعود پزشکیان را پوشش می دهد از تنش برنامه‌ریزی شده برای سخنرانی نایب رئیس مجلس در دانشگاه تبریز خبر داده و نوشته پزشکیان در در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز گفته به احترام دانشجویان به دانشگاه آمدم تا به بحث و بررسی مسایل بپردازم اما عده‌ای می‌گویند تا حالا چه کردی؟ متاسفانه جوی در دانشگاه ایجاد کرده‌اند که با داد و فریاد حرفشان را بزنند، با فشار آوردن که کاری درست نمی‌شود. اینکه من چکار کرده‌ام بحث دیگر و ما چکار کرده ایم بحث دیگر. برخی که خود را منتسب به جاهای خاص می دانند علت اصلی مناقشات کشور هستند و در اقلیت دانشگاه‌ها هم حضور دارند.